Uudised

Iga asi võib olla põgenemismängu vihje - ka puuvili.

Põgenemine Botaanikaaiast

Kui klassiruumist 👨‍🏫 põgenemine on enamikule kooliajast tuttav 🏃‍♀️🏫 siis kui paljud saavad öelda, et on sama botaanikaaias palmide vahel🌴 teinud? Just seda tegid eelmisel nädalal Tallinna Botaanikaaia töötajad, lahendades kolleegide loodud mõistatusi 🔐.

Kaheosalise koolituse raames jõudsid meeskonnad inspiratsiooniks mängida Hullu Teadlase mängu, disainida ja ellu viia oma põgenemismängu ning üksteise mänge katsetada. Kuigi, tuleb tunnistada, et koolituste vahel oli palju vaeva nähtud, sest valminud mängud olid täis loovaid 💡 ja üllatavaid lahendusi.

Botaanikaaia töötajatel on nüüd igal juhul selged nii põgenemine kui ka põgenemise korraldamine… millal põgenemismängud botaanikaaia külastajatele kättesaadavaks muutuvad, pole meile teada, aga põgenemismängu koolituse saab igaüks kasvõi kohe meie kalendri kaudu tellida.

escape suitcase

“Time Capsule” Säästva Arengu Eesmärkide teemaline põgenemiskohver

Escape to Inspire koolitusel disainisime Säästva Arengu Eesmärkide teemalise põgenemismängu. Otsustasime meeskonnaga, et see on kõigile vabalt kasutamiseks, seega huvilised saavad selle siit alla laadida ja ise valmis teha. Hetkel on juhend ainult inglise keeles, aga me tegutseme selle nimel, et juhend ära tõlkida ja valmis saada kohver, millega koolides käima hakata.

Tähelennu algus Rakett69 pardal

Täna 7 aastat tagasi läks eetrisse Rakett69 🚀 kolmanda hooaja esimene saade, kus teiste seas tegid kaasa ka EduScape founderid Luise ja Kaarel. Rubeni toru ja draakoni hingus tagasid edasipääsu saatesse ning loosi tahtel tõmbasime mõlemad kotist välja rohelise palli ja sattusime samasse meeskonda.

Tiimitöö õppimine käis selle hooaja rohelistel 💚 igal juhul üle kivide ja kändude ning viiendas saates leidsime end seal teiste meeskondade vastu rabelemas kahekesi… Olime tugev duo, kuid Rakett69 võitu ei toonud me siiski sealt kumbki kaasa. Küll aga sai alguse pikaajaline koostöö 👫, mille üheks tulemuseks ongi EduScape.

Kuidas meil esisaates läks, vaata allolevaist klippidest:

Täispikka saadet saab vaadata siit: https://arhiiv.err.ee/vaata/rakett-69-33

Mõrvamüsteerium Reaalkoolis

“Toimunud on mõrv. Noor naine on oma kodus jõhkralt tapetud ning tema ahastuses kaaslane otsib meeleheitlikult mõrvarit. Politsei pingutused mõrvari leidmiseks ei anna tulemusi ning mõrvatu kaaslane otsustab meeleheitest ise asja uurima asuda. Ta on kogunud hulgaliselt tõendeid, kuid need ei vii siiski mõrvarini. Viimases hädas röövib ta terve hulga kriminalistikavaldkonna spetsialiste. Ta on lukustab nad tuppa ning annab neile mõrva lahendamiseks aega 45 minutit. Kui selle ajaga ei ole mõrv lahendatud, imbub tuppa surmav närvigaas, mis teeb uurijatele otsa peale. Kas te suudate enne mõrva lahendada ja põgeneda, kui närvigaas teid tapab?”

Vahetult enne jõule käis EduScape külas Reaalkooli gümnasistidel. Koolist põgenemiseks pidid noored veel enne vaheaega mõrva lahendama. Taibukate noorte jaoks ei olnud see mingi takistus ning ligikaudu poole tunniga oli kõigil meeskondadel mõrvar teada. Müsteerium edukalt lahendatud, said noored rõõmsalt koolimajast põgeneda ning jõuluvaheajale suunduda.

Kuidas see veregrupi määramine käiski?
Äkki me saame enda röövijale helistada ja öelda, et me lahendasime mõrva?
Lõpuks ometi vabad!

Jõuluvaheaeg on nüüd möödas ning lahendamist vajab järjekordne mõrvamüsteerium, mille saab koos läbiviimisega kooli tellida. Tellimisinfo ja mängu kirjelduse leiab meie e-poest: https://www.eduscape.ee/toode/geneetikamang-morvamusteerium/

EduScape Rocca Al Mare Koolil külas

Uuel aastal uue hooga! 🤩 Täna põgenesid Hullu Teadlase käest Rocca al Mare Kooli õpetajad. Pärast edukat põgenemist hakkasid meeskonnad päris oma põgenemismängu disainima! 😎Töö veel käib, kuid koolituse esimese osa lõpuks oli selge, et õpilasi ootab ees rida põnevaid seiklusi. 🥳 Kui selline koolitus võiks huvi pakkuda, siis vaata allapoole 👇, sest veebruariks on veel vabu kohti!

Ei tea, mis nende tuubidega tegema peaks?
Keemia on puhas rõõm!
Kuidas see perioodilisustabel nüüd töötaski?

Pakume koolidele ja teistele asutustele erinevaid koolitusi, mille raames saab korraldada põgenemismängu või samuti ise põgenemistuba disainida.

✓ UUED TEADMISED
✓ HUVI
✓ PÕNEVUS
✓ KOOSTÖÖ
✓ LOOVUS
✓ PROBLEEMILAHENDUS

EduScape Keila Koolil külas

Mida teevad õpetajad koolivaheajal? 🧐 Loomulikult põgenevad koolimajast! 🏃‍♀️🏫

Keila Kooli õpetajad panid sügisesel koolivaheajal proovile enda meeskonnatöö ja probleemilahendusoskuse 🧠, mängides Hullu Teadlase keemiateemalist põgenemismängu. Aitäh osalejatele!

Keila Kool
Õpetajad mängivad Hullu Teadlase mängu.
Tutvuda sai ka mõrvamüsteeriumiga.

iduEDU festivalil toimus EduScape töötuba

Sügisvaheaja reedel, 25. oktoobril 2019 toimus Tallinna kesklinna hariduskvartalis moodsa õppimise festival iduEDU https://expo.ekool.eu/. Töötube viisid läbi Tallinna Haridusameti 2019. aasta haridusuuendus-konkursi parimad ning hariduskvartali koolid, samuti eKool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse andsid ka õpilasfirmad, tutvustades oma tehtut ja innustades olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskenduti elukestvale õppimisele.

EduScape osales iduEDU festivalil “Hullu Teadlase” põgenemismängu tutvustava töötoaga. Osalejad said panna proovile oma probleemilahendus- ja koostööoskuse ning klassiruumist põgeneda. Mängijate hulgas oli nii õpilasi, õpetajaid kui ka koolijuhte, kes kõik olid vaheaja päeval tulnud kooli, et siis sealt uuesti põgeneda proovida. Põgenemine oli edukas ning kõik kohaletulnud said töötoa lõppedes minna vaheaega edasi nautima.

Hullu Teadlase mängu leiab meie e-poest: https://www.eduscape.ee/toode/pogenemismang-hull-teadlane/

Seda, kuidas osalejatele põgenemismäng meeldis, vaadake Tallinna TV klipist:

Põgenemismäng muudab reaalained põnevamaks

Luise töötab loodusainete õpetajana ja idee põgenemistuba klassiruumi tuua on välja kasvanud vajadusest tekitada õpilastes suurem huv­i loodus­ainete vastu. Tänu õpetajatööle tunneb ta õppekava ja need teadmised aitavad tal põgenemistoa ülesandeid välja mõelda.

Õpetajana näeb Luise tihti­peale, et õpilased ei saa aru, miks on üht või teist teemat vaja õppida. Tema arvates on meie koolides ehk liiga palju teooriat, aga napilt praktikat. PISA testi tulemused näitavad tõepoolest, et meie õpilastel on väga head teadmised, aga sageli puudub neil arusaamine, mida kõigi nende teadmistega peale hakata.

«Kui kasutame lõbusaid lahendusi, saame näidata, et õpikus olevad teemad on ka päriselt millekski vajalikud,» ütles ta.

Luisel tärkas põgenemistoa idee ühel teadusteemalisel konverentsil, kus seda mainiti seoses Iisraeli koolidega. «Kuna ma pole sellisest võimalusest kusagil mujal kuulnud, eriti mitte Eestis, siis tuli see ise teoks teha.»

Praeguseks on noored saanud valmis esimese komplekti prototüübi ja seda mõne korra ka katsetanud. Nüüd on veel vaja tulemust veidike lihvida ja sügiseks loodetakse jõuda niikaugele, et saab esimesed valmis tooted müüki panna.

Loe täispikka artiklit Tartu Ülikooli ajakirjast:

https://www.ajakiri.ut.ee/artikkel/3128

EduScape Ajujahis

„Meil on vaja, et Eesti noored vaataksid rohkem teaduse poole,“ räägib uue Ajujahi tänavuse hooaja arenguprogrammis osaleva tiimi EduScape eestvedaja, Tallinna Inglise Kolledži loodusainete õpetaja ja Rakett69 vilistlane Luise Tiks. Möödunud aastal Brüsselis osaletud konverentsilt saadud inspiratsiooni ja teadmiste põhjal usub, et võtmesõna loodusteaduste haaratavamaks muutmisel on mängustamine. Seda EduScape’i taga seisvad teadlased proovivadki.

EduScape on põgenemistoa formaati järgiv mäng ainetundidesse, mida õpetaja eestvedamisel koolis omandatu kinnistamiseks kasutada saab. „EduScape annab õpetajale vahendid mängude läbiviimiseks. Õpetaja roll on mängu juhendada, toetada ja vaadelda, kuidas õpilased oma teadmistega probleemide lahendamisel toime tulevad,“ selgitab Luise mängu formaati.

„Iga mäng näeb ette 45 minuti jooksul mõistatuste, ülesannete lahendamist ja vihjete otsimist klassiruumist, kuhu õpetaja on need eelnevalt peitnud. Ülesandeid lahendatakse meeskonnatööna ja kui kõik on lahendatud, avaneb karp, millesse on peidetud klassi võti ja tiimid pääsevad klassiruumist välja.“

Põgenemismäng ei asenda senist õppetööd klassis, vaid annab täiendava tööriista õpetajatele teadmiste kinnitamiseks ja nende kontrolliks. Mängukomplekti kuuluvad vihjekaardid, ülesanded ja vajalikud vahendid ülesannete lahendamiseks. Näiteks vereproovid ja veregrupi määramiseks vajalikud reaktiivid.

Loe täispikka artiklit Ajujahi lehelt:

https://www.ajujaht.ee/eduscape-oppetund-kust-koik-tahavad-pogeneda/

et