Uudised

Iga asi võib olla põgenemismängu vihje - ka puuvili.

Escaping the Botanical Garden

If the urge to escape the classroom 👨‍🏫 is familiar to most students 🏃‍♀️🏫, how many can say they have done the same thing between palm trees in the botanical garden? 🌴 🌴 🌴  This is exactly what the Tallinn Botanical Garden staff did last week when they solved the mysteries 🔐 designed by their colleagues.

During the two-part training, the teams played the Crazy Scientist game, designed and built their own escape game and tested each other's games. The participants put a lot of effort in building the escape games and the results were full of creative 💡 and surprising solutions.

In any case, the staff of the botanical garden now has a clear idea of escaping as well as organizing the escape - we do not know when these escape games will be available to visitors of the botanical garden, but everyone can book our escape game design workshop right away through the bookings calendar.

escape suitcase

“Time Capsule” Sustainable Development Goals themed escape suitcase

In the Escape to Inspire training, we designed an escape game on Sustainable Development Goals. We decided with the team that it is free for everyone to use, so those interested can download it here and build it themselves.

The Start Of Our Journey On Board Of Rocket 69

Today, 7 years ago, the first episode of the third season of Science Competition Rakett69 was aired. Among others, EduScape founders Luise and Kaarel put their science skills to test. Ruben's pipe and the dragon's breath ensured our advancement to the next episodes and we both pulled the green ball out of the bag by lottery... and ended up in the same team.

Learning to work as a team proved to be a great challenge for the team green of this season 💚. By the fifth show it was just the two of us, hustling to stay in the competition against the other teams… We were a strong duo, but we didn't bring home Rakett69 victory. However, a long-term collaboration had begun 👫 there, which has now led us to building EduScape together.

If you want to see how we did in the premiere, check out the clips below:

You can watch the full-length program here: https://arhiiv.err.ee/vaata/rakett-69-33

Mõrvamüsteerium Reaalkoolis

“Toimunud on mõrv. Noor naine on oma kodus jõhkralt tapetud ning tema ahastuses kaaslane otsib meeleheitlikult mõrvarit. Politsei pingutused mõrvari leidmiseks ei anna tulemusi ning mõrvatu kaaslane otsustab meeleheitest ise asja uurima asuda. Ta on kogunud hulgaliselt tõendeid, kuid need ei vii siiski mõrvarini. Viimases hädas röövib ta terve hulga kriminalistikavaldkonna spetsialiste. Ta on lukustab nad tuppa ning annab neile mõrva lahendamiseks aega 45 minutit. Kui selle ajaga ei ole mõrv lahendatud, imbub tuppa surmav närvigaas, mis teeb uurijatele otsa peale. Kas te suudate enne mõrva lahendada ja põgeneda, kui närvigaas teid tapab?”

Vahetult enne jõule käis EduScape külas Reaalkooli gümnasistidel. Koolist põgenemiseks pidid noored veel enne vaheaega mõrva lahendama. Taibukate noorte jaoks ei olnud see mingi takistus ning ligikaudu poole tunniga oli kõigil meeskondadel mõrvar teada. Müsteerium edukalt lahendatud, said noored rõõmsalt koolimajast põgeneda ning jõuluvaheajale suunduda.

Kuidas see veregrupi määramine käiski?
Äkki me saame enda röövijale helistada ja öelda, et me lahendasime mõrva?
Lõpuks ometi vabad!

Jõuluvaheaeg on nüüd möödas ning lahendamist vajab järjekordne mõrvamüsteerium, mille saab koos läbiviimisega kooli tellida. Tellimisinfo ja mängu kirjelduse leiab meie e-poest: https://www.eduscape.ee/toode/geneetikamang-morvamusteerium/

EduScape Rocca Al Mare Koolil külas

Uuel aastal uue hooga! 🤩 Täna põgenesid Hullu Teadlase käest Rocca al Mare Kooli õpetajad. Pärast edukat põgenemist hakkasid meeskonnad päris oma põgenemismängu disainima! 😎Töö veel käib, kuid koolituse esimese osa lõpuks oli selge, et õpilasi ootab ees rida põnevaid seiklusi. 🥳 Kui selline koolitus võiks huvi pakkuda, siis vaata allapoole 👇, sest veebruariks on veel vabu kohti!

Ei tea, mis nende tuubidega tegema peaks?
Keemia on puhas rõõm!
Kuidas see perioodilisustabel nüüd töötaski?

Pakume koolidele ja teistele asutustele erinevaid koolitusi, mille raames saab korraldada põgenemismängu või samuti ise põgenemistuba disainida.

✓ NEW KNOWLEDGE
✓ CURIOSITY
✓ EXCITEMENT
✓ TEAMWORK
✓ CREATIVITY
✓ PROBLEM SOLVING

EduScape Keila Koolil külas

Mida teevad õpetajad koolivaheajal? 🧐 Loomulikult põgenevad koolimajast! 🏃‍♀️🏫

Keila Kooli õpetajad panid sügisesel koolivaheajal proovile enda meeskonnatöö ja probleemilahendusoskuse 🧠, mängides Hullu Teadlase keemiateemalist põgenemismängu. Aitäh osalejatele!

Keila Kool
Õpetajad mängivad Hullu Teadlase mängu.
Tutvuda sai ka mõrvamüsteeriumiga.

iduEDU festivalil toimus EduScape töötuba

Sügisvaheaja reedel, 25. oktoobril 2019 toimus Tallinna kesklinna hariduskvartalis moodsa õppimise festival iduEDU https://expo.ekool.eu/. Töötube viisid läbi Tallinna Haridusameti 2019. aasta haridusuuendus-konkursi parimad ning hariduskvartali koolid, samuti eKool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse andsid ka õpilasfirmad, tutvustades oma tehtut ja innustades olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskenduti elukestvale õppimisele.

EduScape osales iduEDU festivalil “Hullu Teadlase” põgenemismängu tutvustava töötoaga. Osalejad said panna proovile oma probleemilahendus- ja koostööoskuse ning klassiruumist põgeneda. Mängijate hulgas oli nii õpilasi, õpetajaid kui ka koolijuhte, kes kõik olid vaheaja päeval tulnud kooli, et siis sealt uuesti põgeneda proovida. Põgenemine oli edukas ning kõik kohaletulnud said töötoa lõppedes minna vaheaega edasi nautima.

Hullu Teadlase mängu leiab meie e-poest: https://www.eduscape.ee/toode/pogenemismang-hull-teadlane/

Seda, kuidas osalejatele põgenemismäng meeldis, vaadake Tallinna TV klipist:

Põgenemismäng muudab reaalained põnevamaks

Luise töötab loodusainete õpetajana ja idee põgenemistuba klassiruumi tuua on välja kasvanud vajadusest tekitada õpilastes suurem huv­i loodus­ainete vastu. Tänu õpetajatööle tunneb ta õppekava ja need teadmised aitavad tal põgenemistoa ülesandeid välja mõelda.

Õpetajana näeb Luise tihti­peale, et õpilased ei saa aru, miks on üht või teist teemat vaja õppida. Tema arvates on meie koolides ehk liiga palju teooriat, aga napilt praktikat. PISA testi tulemused näitavad tõepoolest, et meie õpilastel on väga head teadmised, aga sageli puudub neil arusaamine, mida kõigi nende teadmistega peale hakata.

«Kui kasutame lõbusaid lahendusi, saame näidata, et õpikus olevad teemad on ka päriselt millekski vajalikud,» ütles ta.

Luisel tärkas põgenemistoa idee ühel teadusteemalisel konverentsil, kus seda mainiti seoses Iisraeli koolidega. «Kuna ma pole sellisest võimalusest kusagil mujal kuulnud, eriti mitte Eestis, siis tuli see ise teoks teha.»

Praeguseks on noored saanud valmis esimese komplekti prototüübi ja seda mõne korra ka katsetanud. Nüüd on veel vaja tulemust veidike lihvida ja sügiseks loodetakse jõuda niikaugele, et saab esimesed valmis tooted müüki panna.

Loe täispikka artiklit Tartu Ülikooli ajakirjast:

https://www.ajakiri.ut.ee/artikkel/3128

EduScape Ajujahis

„Meil on vaja, et Eesti noored vaataksid rohkem teaduse poole,“ räägib uue Ajujahi tänavuse hooaja arenguprogrammis osaleva tiimi EduScape eestvedaja, Tallinna Inglise Kolledži loodusainete õpetaja ja Rakett69 vilistlane Luise Tiks. Möödunud aastal Brüsselis osaletud konverentsilt saadud inspiratsiooni ja teadmiste põhjal usub, et võtmesõna loodusteaduste haaratavamaks muutmisel on mängustamine. Seda EduScape’i taga seisvad teadlased proovivadki.

EduScape on põgenemistoa formaati järgiv mäng ainetundidesse, mida õpetaja eestvedamisel koolis omandatu kinnistamiseks kasutada saab. „EduScape annab õpetajale vahendid mängude läbiviimiseks. Õpetaja roll on mängu juhendada, toetada ja vaadelda, kuidas õpilased oma teadmistega probleemide lahendamisel toime tulevad,“ selgitab Luise mängu formaati.

„Iga mäng näeb ette 45 minuti jooksul mõistatuste, ülesannete lahendamist ja vihjete otsimist klassiruumist, kuhu õpetaja on need eelnevalt peitnud. Ülesandeid lahendatakse meeskonnatööna ja kui kõik on lahendatud, avaneb karp, millesse on peidetud klassi võti ja tiimid pääsevad klassiruumist välja.“

Põgenemismäng ei asenda senist õppetööd klassis, vaid annab täiendava tööriista õpetajatele teadmiste kinnitamiseks ja nende kontrolliks. Mängukomplekti kuuluvad vihjekaardid, ülesanded ja vajalikud vahendid ülesannete lahendamiseks. Näiteks vereproovid ja veregrupi määramiseks vajalikud reaktiivid.

Loe täispikka artiklit Ajujahi lehelt:

https://www.ajujaht.ee/eduscape-oppetund-kust-koik-tahavad-pogeneda/

en_GB